Повідомляємо, що ліцензію компанії "Постачальник Плюс Україна" на здійснення факторингової діяльності було офіційно анульовано. Відповідно, ми більше не включені до Реєстру фінансових компаній.Ми приносимо вибачення за будь-які незручності, які це може спричинити нашим клієнтам та партнерам. Ми зобов'язуємося дотримуватися всіх регуляторних вимог і вживаємо негайних заходів для забезпечення повної відповідності законодавству.

Отримання факторингового фінансування постачальником: з чого почати?

Опубліковано 2021-11-23

Постачальники нерідко стикаються з потребою у фінансуванні своїх інвойсів (дебіторської заборгованості), оскільки покупці дуже часто платять за товар з великою відстрочкою, іноді навіть порушуючи встановлені терміни.

Традиційно, для отримання факторингу, постачальники звертаються до Банків, але не завжди можуть його отримати. Причина - недостатня кредитоспроможність. Але, сьогодні існують інші фінансові установи, які надають такий вид фінансування. Такими установами є факторингові платформи та альтернативні факторингові компанії, які співпрацюють з більш широким колом різноманітних кредиторів, покупців та їх постачальниками.

З чого необхідно почати Постачальнику для отримання фінансування?

Вибір факторингової компанії – важливе рішення, і крім ретельного пошуку фактору, який буде надавати фінансування, потрібно підготувати всі необхідні документи. По-перше, постачальнику потрібен фактор, який розуміє його галузь. Для цього постачальник має відповісти на питання:

  • Чи має фактор досвід купівлі інвойсів згенерованих у вашії галузі?
  • Чи купує фактор інвойси, що відповідають розміру ваших рахунків?
  • Як швидко фактор виплачує кошти після переуступки рахунку?

Шукаючи факторингову компанію, в першу чергу необхідно визначити, яких дебіторів хоче профінансувати постачальник. Майте на увазі завжди розглядати фінансовий стан покупця, оскільки вони повинні здійснити оплату згідно інвойсу, і будь-які затримки чи відхилення від сплати вимагатимуть додаткової роботи від кредитора. У випадку традиційного торгового факторингу постачальник повинен взяти на себе остаточну відповідальність за погашення заборгованості банку, відтак кредитоспроможність постачальника є важливою. У разі реверсивного факторингу кредитор очікує, що кредитний ризик повністю перейде на покупця, тому у останнього має бути хороший кредитний рейтинг.

Одним з важливих аспектів залучення дебіторів до співпраці з факторинговою платформою є переконання їх щодо переваг такого рішення. Найважливішими перевагами є:

  • Оптимізація оборотного капіталу;
  • Безперебійність постачань та мотивація постачальників доставляти товар та послуги вчасно, налагодження відносин зі своїми постачальниками;
  • Зниження вартості товару.

Одночасно з цим, необхідно зробити запит до факторингової компанії щодо готовності почати фінансування ланцюга постачань конкретного дебітора. Зазвичай, необхідно надати інформацію щодо середньої суми інвойсу, терміни відстрочки та звітність дебітора за останні 1-2 роки. Якщо дебітор відповідає потребам банку(ів), з якими працює платформа - постачальник та дебітор повинні надати певні документи. Також, постачальник та дебітор обидва проходять перевірки KYC/AML.

Після цього, коли всі документи надані та перевірки успішно пройдені, наступним етапом буде підписання договору з дебітором та постачальником.

Отже, для отримання факторингового фінансування, потрібно уважно вивчити всі можливості факторингового ринку, щоб обрати компанію/платформу, яка буде ідеально відповідати всім потребам постачальника: фінансування в сфері діяльності постачальника, в діапазоні розмірів його рахунків, та як швидко компанія буде виплачувати кошти за продані інвойси.

Ми використовуємо файли cookie, щоб вам було зручніше працювати з нашим сайтом. Продовжуючи використовувати наш сайт, ви погоджуєтеся на використання нами cookies .

Для кращої взаємодії з SupplierPlus використовуйте браузер Chrome.

Завантажити тут