Повідомляємо, що ліцензію компанії "Постачальник Плюс Україна" на здійснення факторингової діяльності було офіційно анульовано. Відповідно, ми більше не включені до Реєстру фінансових компаній.Ми приносимо вибачення за будь-які незручності, які це може спричинити нашим клієнтам та партнерам. Ми зобов'язуємося дотримуватися всіх регуляторних вимог і вживаємо негайних заходів для забезпечення повної відповідності законодавству.

Е-факторинг: інструмент фінансування майбутнього

Опубліковано 2021-04-28

Ми вже попередньо розповідали про класичний та реверсивний факторинг, їх відмінності та переваги для малих та середніх підприємств. Бувають ще різні види факторингу, які можуть відрізнятися логікою надання фінансування. Є факторинг з регресом на постачальника та без, відкритий та закритий факторинг тощо. Технології факторингу розвиваються, з’являються різні банкові та не банкові рішення, як наслідок, розвинувся електронний факторинг, або е-факторинг.

Фінансові операції, зокрема з факторингу, мають різні ризики, пов’язані з підробкою документів, їхньою некоректністю. Це може призвести до втрати грошей та витоку важливих даних. Також виникають ризики, пов’язані із постачанням: покупець повернув товар, або ж в документах не збіглися суми. Е-факторинг захистить учасників угод від можливих ризиків, шляхом перенесення операцій в електронний формат, та завдяки використанню EDI-технологій (англ. Electronic Data Interchange — технологій електронного обміну даних). Е-факторинг має перевагу над звичайним “паперовим” факторингом, — всі угоди й транзакції між постачальниками, дебіторами та кредиторами відбуваються на основі цифрових оригінальних документів, завірених електронним підписом.

Через пандемію COVID-19 необхідність у факторингу зросла. Потреба у факторингу виникла у багатьох постачальників, в першу чергу у малих та середніх підприємств. Адже для них це найшвидший та доступний інструмент фінансування.

Як електронна факторингова платформа, SupplierPlus також отримувала запити — як від постачальників, так і від дебіторів. Платформа SupplierPlus працює на моделі реверсивного факторингу. Він має багато переваг проти звичайного факторингу.

По-перше, завдяки реверсивному факторингу постачальник може отримати гроші за продані інвойси набагато швидше, ніж завдяки звичайному. Після того, як дебітор затвердив інвойс — він готовий до продажу. Постачальнику залишається натиснути кнопку “Продати”. Після підписання угоди, гроші надійдуть у той самий, або на наступний день, що залежить від часу продажу інвойсу: зранку, після обіду або увечері. Детальнішу схему реверсивного електронного факторингу на платформі на схемі 1.

Схема 1. Електронний факторинг на платформі

По-друге — реверсивний факторинг підвищує безпечність документообігу та зберігання. Паперовий носій — завжди ризик втрати/фальсифікації документу або підпису. На платформі транзакції заархівовані цифровим шляхом, та проштамповані відмітками часу, що робить транзакції е-факторингу захищеними від втручання. Електронні документи, які підписуються на платформі за допомогою електронного підпису прирівнюються до паперових. У разі виникнення суперечок та звернення однієї зі сторін угоди до суду, документи можуть бути використані в електронному вигляді, або як завірені паперові копії.

По-третє, е-факторинг на платформі SupplierPlus значно зменшує використання ручної праці та паперових носіїв. Завдяки EDI Network (EDIN) — платформі електронного документообігу, що інтегрована з SupplierPlus та має функцію обміну е-документами від EDI, всі процеси з завантаження інвойсів та супроводжувальних документів відбуваються автоматично. Іншими словами, ані дебітор, ані банк не матиме необхідності сканувати, завантажувати та перевіряти супроводжувальні документи. Водночас зникає потреба у зберіганні документів на полицях — всі підписані електронно документи зберігаються на платформі, їх можна завантажити будь-коли.

Диджиталізація торгівлі позитивно впливає на її фінансування. Факторинг в Україні частково застійний, оскільки вимагає багато паперової роботи. За умови, що згадана технологія може автоматизувати обмін документами, факторинг стає більш привабливим фінансовим продуктом. Саме електронний факторинг може призвести до буму такого виду кредитування в Україні.

* Ця стаття створена за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку в рамках гранта, наданого Проектом USAID «Трансформація фінансового сектору». Висловлені в цій статті думки автора необов’язково збігаються з поглядами Агентства США з міжнародного розвитку або Уряду США.

Ми використовуємо файли cookie, щоб вам було зручніше працювати з нашим сайтом. Продовжуючи використовувати наш сайт, ви погоджуєтеся на використання нами cookies .

Для кращої взаємодії з SupplierPlus використовуйте браузер Chrome.

Завантажити тут