Повідомляємо, що ліцензію компанії "Постачальник Плюс Україна" на здійснення факторингової діяльності було офіційно анульовано. Відповідно, ми більше не включені до Реєстру фінансових компаній.Ми приносимо вибачення за будь-які незручності, які це може спричинити нашим клієнтам та партнерам. Ми зобов'язуємося дотримуватися всіх регуляторних вимог і вживаємо негайних заходів для забезпечення повної відповідності законодавству.

Модель платформи: чому реверсивний факторинг має відбуватися на платформі?

Опубліковано 2021-07-12

Зазвичай банки пропонують реверсивний факторинг безпосередньо покупцям. Однак, підтримуючи програми SCF, у всьому світі наразі продовжують з’являтися та розвиватися платформи реверсивного факторингу. Чому так відбувається та як від таких мультибанківських рішень можуть виграти українські дебітори?

Максимізація фінансового потенціалу

Покупці з великими ланцюгами постачань мають різноманітні потреби у фінансуванні: від кредитування значної кількості постачальників із великими обсягами, які не можуть бути профінансовані одним банком, до фінансування постачальників у різних валютах та географічних регіонах, які не можуть обслуговуватися одним фінансистом. На що слід звернути увагу компаніям, які впроваджують реверсивний факторинг у свій ланцюг постачань?

Зазвичай покупцеві необхідно мати базу різних кредиторів, які можуть повністю профінансувати його ланцюг постачань. Основна причина проста — один банк, як правило, не може забезпечити фінансування всього ланцюжка постачань, оскільки покупець може використати внутрішні ліміти ризику та ліквідності. Сума, доступна для фінансування ланцюжка постачань, є ще нижчою, якщо ці ліміти частково використовуються для покриття інших позик.

Окрім суми фінансування, існує також питання диверсифікації джерела фінансування. Покладатись на єдиний банк для запозичень є стратегічно сумнівною ідеєю — відкриті ліміти в основних банках можуть знадобитися для інвестицій, а не для реверсивного факторингу. Щобільше, окремий банк може також змінити стратегію та рішення щодо фінансування, що залишить потребу у ланцюгу постачання без покриття. Наявність додаткових банків на відстані витягнутої руки захищає від цього ризику.

Впорядкування процесів між банками та постачальниками

Збирання даних про інвойси та їхнє підтвердження є ключовими операціями в програмах SCF. Це може здійснюватися вручну представником компанії або автоматично шляхом впровадження електронного документообігу. Платформи SCF допомагають створювати та вводити ефективні процеси, які охоплюють потреби всіх зацікавлених сторін.

Зазвичай факторингове фінансування можна отримати, уклавши угоду з банком, який надаватиме таке фінансування. Традиційні банки та факторингові компанії мають довгі та складні процеси узгодження фінансування, що завжди вимагають часу та витрат. Часто виникають проблеми, пов’язані з людським фактором, а також із ризиками шахрайства (коли один і той самий рахунок продається двічі різним банкам).

Для полегшення роботи та процесів, пов’язаних із отриманням покупцем факторингового фінансування, існують SCF платформи. Вони дозволяють покупцям автоматизувати всі процеси, що відповідають їхнім потребам, а також потребам постачальників та банків. Автоматизація охоплює бізнес-процеси реверсивного факторингу на всіх етапах: від ініціалізації процесу фінансування до фінального розрахунку між учасниками та обліку операцій.

Оскільки торгівля зазнає швидкої цифровізації, платформи SCF набувають все більшої популярності, оскільки допомагають впровадити найсучасніші технології на ринку. Враховуючи вимоги до документації, пов’язані з факторингом, покладатися на паперові копії чи скани — невигідно, а іноді навіть неможливо. Новим стандартом стає електронний факторинг, де оригінали документів підписуються електронним шляхом за допомогою ECP / KEP, а потім автоматично передаються через API. Електронний факторинг зменшує адміністративне навантаження на всіх учасників процесу фінансування ланцюжка постачань. Платформи SCF дуже розвинені в цій галузі та можуть стати гарним рішенням у проєктуванні та впровадженні найбільш ефективних процесів.

Зрештою, використання центрального програмного забезпечення SCF дозволяє покупцям управляти всіма своїми інвойсами на єдиній цифровій платформі, включно з видимістю кредитних лімітів у всіх банках, питанням фінансування інвойсів та лімітами для фінансування певних постачальників.

Коротко кажучи, покупцям слід розглянути можливість ведення своїх операцій з фінансування ланцюгів постачань та реверсивного факторингу у партнерстві з інноваційними платформами. Ця стратегія допомагає максимізувати обсяги фінансування та мінімізувати витрати на фінансування, зберігаючи при цьому один ефективний набір процесів для всіх залучених сторін.

* Ця стаття створена за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку в рамках гранта, наданого Проектом USAID «Трансформація фінансового сектору». Висловлені в цій статті думки автора необов’язково збігаються з поглядами Агентства США з міжнародного розвитку або Уряду США.

Ми використовуємо файли cookie, щоб вам було зручніше працювати з нашим сайтом. Продовжуючи використовувати наш сайт, ви погоджуєтеся на використання нами cookies .

Для кращої взаємодії з SupplierPlus використовуйте браузер Chrome.

Завантажити тут